We also have an English version of this page ready for you. Do you want to switch to it? Zavrieť
Dátové vychytávky pro e-shopy

Automatická cenotvorba

ušetríte
4 h/den

priemerne ušetríte
30 tis./mesiac

až 1
špecialistu

Viac automatizácie = Menej ručného klikania
Pre človeka desiatky hodín práce, pre Conviu rýchlovka.

Tá úľava. Zahodiť neprehľadné excelovské tabuľky s prapodivnými výpočtami cien vašich produktov na e-shope. Pre Conviu je to brnkačka - urobí to za vás automaticky, rýchlo, správne a výhodne. Má totiž v malíku ceny vašej konkurencie na tovarových porovnávačoch, a tak môžete byť vždy o pár kačiek lacnejšie, mať druhú najvýhodnejšiu cenu na trhu alebo treba maximalizovať obrat. Pravidlá sú na vás, potom už si to preberá Conviu pod svoje dátové krídla.

Preceniť všetky položky, ktoré predávate, treba aj niekoľkokrát denne? V kamennej predajni nemysliteľné, v internetovom obchode pokojne. Lenže aká je tá správna cena? Conviu vám s tým pomôže. Teda pomôže... Väčšinu práce urobí za vás. Vy na začiatku zvolíte stratégiu a nastavíte pravidlá. Potom už len sledujete maržu a zisk, podľa potreby pravidlá ladíte. Máte pri tom pokoj a istotu, že vám nikde nič neuteká.

Vo výpočtoch Conviu vychádza najčastejšie z nákupnej ceny bez DPH a z predajných cien konkurencia. Vychádzať ale môže z akýchkoľvek dát, napríklad aj z vašich aktuálnych predajných cien. Môže (a nemusí ) brať do úvahy aj cenu dopravy.

Koho chcete poraziť (a koho nie)

Na začiatku je dobré si ujasniť, s kým sa chcete na cenovom bojisku stretnúť. Kto je teda vaša konkurencia? Možno sú to všetci predajcovia, ale možno vás budú zaujímať len tí s certifikátom“ Overené ", s určitým počtom recenzií, alebo tí, čo majú aktuálne tovar skladom.

V Conviu si môžete pokojne naklikať aj konkrétne e-shopy, s ktorými chcete držať krok, alebo naopak zadať obchody, ktoré chcete v konkurenčnom boji ignorovať. A to na úrovni celého svojho e-shopu, pre jednotlivé kategórie, značky, ... alebo dokonca aj konkrétne produkty.

Stratégia cenového boja

Keď viete, s kým bojujete, je na rade zvoliť správnu stratégiu:

 • Cena podľa poradia – keď chcete byť práve tretí zo všetkých predajcov, alebo prví (najlacnejší) z tých, čo majú tovar skladom.
 • Cena podľa zvoleného konkurenta – keď chcete byť vždy o 1 Sk alebo o 3% lacnejšia ako zvolený konkurent.
 • Cena podľa konkurencie – keď chcete mať cenu na priemere či mediáne cien konkurencie, prípadne keď chcete k cene konkurencie pridať obchodnú prirážku.
 • Maximalizácia marže – keď chcete čo najvyššiu maržu, a teda aj prevádzkový zisk, cena sa nastaví podľa cien konkurencie, vašich nákupných cien a elasticity dopytu.
 • Maximalizácia obratu – keď chcete byť agresívni a získať väčší podiel na trhu, potrebujete k tomu aj zodpovedajúce ceny. Conviu postráži aj to, aby ste nepredávali zbytočne lacno a neprichádzali tak o zisk.
Prídu vám zaujímavé všetky uvedené stratégie? Správne, v praxi ich totiž budete najskôr kombinovať.

Inú stratégiu zvolíte pre svoje top produkty a inú pre longtail. Keď si budete chcieť s cenotvorbou naozaj vyhrať, môžete si nastaviť odlišnú stratégiu pre jednotlivé značky, kategórie, segmenty, výrobcov, cenové rozsahy, hladiny marže alebo aj pre ľubovoľnú skupinu produktov označenú vlastným štítkom.

Prehľad o dianí na bojisku

Súhrnný prehľad výsledkov cenotvorby za ľubovoľné obdobie si môžete kedykoľvek stiahnuť na záložke Štatistiky. Uvidíte okrem iného, ako aktívne ste svoje produkty preceňovali a ako sa vyvíjala ich marža. Keď chcete ísť pri konkrétnych položkách do hĺbky , presuniete sa na záložku Produkty, kde nájdete prehľad cien konkurencie, históriu preceňovania aj vývoj cien v grafoch. Takto si môžete prejsť napríklad nedávno precenené položky alebo produkty s najvyššou či najnižšou maržou.

Partneri, ktorí nás odporúčajú

Ukážka automatickej cenotvorby

Preceniť všetky položky, ktoré predávate, napríklad aj niekoľkokrát denne? V kamennej predajni nemysliteľné, v internetovom obchode pokojne. Lenže aká je tá správna cena? Conviu vám s tým pomôže. Teda pomôže... Väčšinu práce urobí za vás. Vy na začiatku zvolíte stratégiu a nastavíte pravidlá. Potom už len sledujete maržu a zisk, podľa potreby pravidlá ladíte. Máte pri tom pokoj a istotu, že vám nikde nič neuteká.

Často kladené otázky

Ako často môžem cenotvorbu prepočítavať?
Cenotvorbu je možné prepočítavať podľa vašich požiadaviek, napr. každú hodinu alebo raz denne.
Vie Conviu pri cenotvorbe zohľadniť Top produkty?
Áno, Vaše Top produkty je možné filtrovať napr. pomocou štítku alebo akéhokoľvek elementu v dátach. Top produkty v rámci trhu je možné filtrovať podľa hodnoty vyjadrujúcej obľúbenosť užívateľov v rámci trhu.
Čo potrebujem mať k dispozícii, aby som mohol nastaviť cenotvorbu?
Na implementáciu cenotvorby odporúčame mať k dispozícii nákupné ceny. Tie je možné pripojiť napr. doplnkovým XML feedom. Budete tak mať možnosť dopočítavať reálnu maržu produktu a sledovať cenovú elasticitu produktu. Ďalej odporúčame štítok, podľa ktorého budete chcieť produkty segmentovať - napr. inú cenotvorbu môžete nastaviť pre nové produkty, inú pre Top produkty alebo longtail produkty.
Je možné sledovať historický vývoj predajnej ceny?
Ano, v štatistikách je možné pre každý produkt zobraziť aj historický vývoj cien daného produktu na porovnávači a na e-shope.
Môžem nastaviť precenenie podľa ceny konkurencie?
Áno, v Conviu je možné pomocou pravidla nastaviť napr. cenu o 0,01 € lacnejšiu ako konkurencia. Je tiež možné nastaviť cenu podľa pozície podľa ceny alebo medián (strednú hodnotu) z vybraných konkurentov a pod...
Chýba vám nejaká odpoveď?

Aký objem dát už modul spracoval?

Automatická cenotvorba už spracovala:

viac ako
191 GB

zpracovaných feedů

viac ako 72
miliónov

vstupných produktov

viac ako 56
miliónov

precenených produktov

Dynamická automatická cenotvorba

Naše ceny sú výhodné ako pre malé, tak aj veľké e-shopy.
Platíte len za moduly, ktoré využívate.
Dynamická automatická cenotvorba
Sadzobník:
Počet produktov v module:
Použiť:
Ako často:
Za dalších 10 tis. položiek + 20 EUR.

Heureka má svoje API spoplatnené fixným cenníkom viď. Heureka API cenník. Conviu z tohto poplatku nemá žiadnu províziu a je iba sprostredkovateľom. Ak chcete Heureka API na Conviu využívať, tak nie je potrebné platiť celú tarifu (podľa cenníka Heureky). Conviu Vám rozpočíta iba reálne využitý počet volaní API.

Ak máte vlastný Heureka API kľúč, tak Vám nebude poplatok za Heureka API účtovaný.

Zboží API je zadarmo.

Prečo je Conviu najlepší parťák pre vás a váš e-shop?

Úspora času, peňazí, nástrojov, ľudí a starostí
Menej ručného klikania, viac automatizácie
Plná kontrola nad e-shopom, cenami a feedmi
Rýchlosť, spoľahlivosť, dostupnosť 24/7
Naše hodnoty
 • Sme jedno ucho

  Načúvame a sme otvorení zmenám. Vývoj prispôsobujeme potrebám trhu a zákazníkov.

 • Vezmeme vás pod krídla

  Starajú sa o vás špecialisti, nie operátori. S našou pomocnou rukou počítajte.

 • 11 vychytávok pod 1 strechou

  Komplexné využitie dát - 11 nástrojov pre zárobkovejší e-shop na jednom mieste.

Recenzia na Conviu

Komu už Conviu šetrí čas a peniaze?

Díky Conviu naskladňuji položky do Shoptetu na pár kliknutí, a to včetně upravených popisků, vlastních kategorií i cenové kalkulace. Vše jde jak po másle a úspora času je obrovská.
Pavel Borovička
Tak tady se lámou e-commerce ledy. Pomocí (ať už supportem, nebo službou), která se mi od Conviu dostává, jsem ušetřil nemalé peníze za jednoho zaměstance navíc.
Michal Cuper
REDSTORE ONLINE, s.r.o. - jednatel společnosti
Conviu nám výrazně usnadnilo práci ohledně biddingu a rychlých úprav v XML souboru. Dřív jsme na úpravy feedů museli čekat, teď už to zvládneme sami.
Petra Nováková

Naši spokojní klienti

a veľa ďalších...

Sme partnerom

Pre koho je Conviu určené?

Majitel e-shopu

Pre vás je Conviu stvorené. Nie hocijako. Naozaj. Jedným nástrojom za rozumnú mesačnú cenu pokryjete agendy, na ktoré by ste inak potrebovali minimálne 3 rôzne nástroje… a pol programátora k tomu.

Marketingová agentúra

Spravovať feedy, porovnávače a ceny pre viacerých klientov nebolo nikdy tak ľahké a rýchle. Conviu ocenia väčšie agentúry, ale aj tie jednočlenné (freelanceri). Cena vychádza dobre pre všetkých.

Dodávateľ / Výrobca

Vymýšľajú si vaši odberatelia, čo má byť v tovarovom feede? Ukončite nekonečné diskusie a naservírujte im dáta tak, ako si želajú. Využijete aj monitoring cien konkurencie a prepracovaný systém alertov.